Żółty w tytule

Wszystko zaczęło się od postu na naszym fanpage’u o żółtych lampach industrialnych. Tak nam się spodobał temat, że postanowiliśmy przeanalizować ten trend. Nasze przypuszczenia potwierdziły się. Żółtą lampę wcale nie jest trudno znaleźć. Projektanci decydują się na ten kolor, ponieważ w zestawieniu z bielą tworzy niesamowity efekt.

Jeszcze parę lat temu żółte dodatki kojarzyły nam się głównie z „placem zabaw” i barwą przypisaną do dziecięcej estetyki. Dziś żółty wkroczył dumnie na salony i do przestrzeni publicznych. Lampy, w ożywczych żółtych tonach – od neonowego do słonecznego, idealnie odnajdują się w kuchni, o której trochę ostatnio pisaliśmy. To bardzo dobry kolor lamp do salonu – gdzie można je zestawić z poduszkami o podobnej kolorystyce. Światło, które daje żółta lampa jest ciepłe, przyjemne i komfortowe.

Żółte lampy znakomicie odświeżają charakter monochromatycznych wnętrz – najczęściej szarych lub takich z przewagą bieli. Dodają lekkości małym wnętrzom i nastrajają bardzo pozytywnie. Tak chętnie stosowana żółć wybiła się we wnętrzach o betonowych powierzchniach. To zestawienie jest ekstrawaganckie, ale jednoczenie wykwintne.

Przedstawiamy Wam lampy, w których żółty kolor odegrał zasadniczą rolę i wnętrza z żółtym akcentem. Czekamy też na Wasze propozycje.

Minimalistyczna lampa E27, TAF projekt Mattias Ståhlbom, Muuto

Przemysłowa lampa emaliowana, HK Living

Lampa Emil & Clara, limitowana lampa z ekologicznego projektu relumine wykorzystującego stare, zużyte lampy, mischer’traxler

Lampa Qubik, projekt Enrico Zanolla

Lampa Coral powstała w Studiu Aisslinger

Lampa Oval, projekt Kafti Design

Lampy industrialne, Westlem.com

Wnętrze Stadsmissionen School, projekt Codesign

Dom Robbiego Williamsa 🙂

Pufa Design

Odpowiedz


*