Projekt bez tytułu

Lampy z wikliny i naturalnych materiałów – najciekawsze modele i pomysły na aranżacje

Wykonane są z naturalnych materiałów. Przyciągają uwagę. Komponują się ze stylem skandynawskim, boho i nowoczesnym. Poza wikliną, równie plastycznym materiałem, z którego powstają organiczne lampy jest korek, bambus w formie sklejki, naturalna bawełna a nawet ekologiczna masa papierowa. Trend na naturalne lampy współgra z wnętrzami jasnymi, przestronnymi, wypełnionymi światłem i surowym drewnem. Przy jej aranżacji, nie można też zapomnieć o roślinach doniczkowych.

Projekt bez tytułu(12)

Lampy z lekkich, organicznych materiałów wdzięcznie przepuszczają światło. Rozkwitają w podwójnym zestawie, zawieszone jedna obok drugiej na dwóch wysokościach. Tego typu aranżacja eko lampy sprawdzi się nad wyspą kuchenną otwartą na salon. Ozdobi i oświetli przytulny tarasie nawet jesienią.

Projekt bez tytułu(16)

Podwójne lampy z wikliny i naturalnych materiałów przyjemnie doświetlą stół w jadalni.

Projekt bez tytułu(11)

Kolekcja lamp Kyoto, Vermont, Mekong, It’s about RoMi, dostępna w Pufa Design

 

W sypialni lampy z naturalnych materiałów architekci wnętrz zawieszają symetrycznie po obu stronach stolika nocnego. Wygląda to harmonijnie i klimatycznie. Alternatywą takiego rozwiązania może być lampa powieszona z jednej strony.

Projekt bez tytułu(17)

Kolekcje lamp Yosemite, Yellowstone, projekt Good and Mojo, It’s about RoMi, dostępne w Pufa Design

Holenderska marka HK Living w swojej kolekcji lamp z wikliny bawi się wielkościami i kształtami ażurowych form.

Projekt bez tytułu(8)

Wiklinowe lampy wiszące HK Living, Pufa Design

Oprócz lamp wiszących, przytulnie wyglądają też lampy stołowe. Ustawione na stoliku czy komodzie będą komponować się w sypialni, jadalni, holu. Efekt – kameralny.

Projekt bez tytułu(18)

Lampa stojąca z wiklinowym abażurem HK Living, lampa stołowa z bambusa Himalaya, It’s about RoMi, lampa stołowa bambusowa HK Living, Pufa Design

Odcień wikliny i bambusa będzie ocieplał paletę kolorystyczną aranżacji wnętrza. Dlatego, że eko lampy kojarzą się z tropikalną plażą, parasolami z palmy, zachodami słońca. Włączając je w wykończenie budujemy atmosferę odpoczynku i relaksu. It’s About Romie ma wiele kolekcji lamp z materiałów naturalnych.

Projekt bez tytułu(14)

Seria lamp Sagano, It’s about RoMi, Pufa Design

Projektanci It’s About Romie łączą naturę z nowoczesnym wzornictwem. Są też twórcami projektu Good and Mojo. Jest to seria lamp wykonanych głównie z naturalnych materiałów. A wśród nich papier z makulatury, korek, trociny, len i drewno bambusowe. Część dochodu ze sprzedaży kolekcji Good and Mojo producent kieruje na fundację Waka Waka. Dostarcza ona lampy solarne dla mieszkańców krajów Trzeciego Świata. Nazwy lamp z tej kolekcji zainspirowane są nazwami parków narodowych, rzek  oraz szczytów gór. Piękna idea. Kupując design pomagasz.

Kolekcja lamp Kalahari, pojedyncza lampa wisząca Mekong, It's about RoMi, Pufa Design

Kolekcja lamp Kalahari, pojedyncza lampa wisząca Mekong, It’s about RoMi, Pufa Design

W projektach takich lamp jest dużo surowości i świeżości. Staranne wykończenie współgra z wdzięcznymi materiałami wprost z natury.

Projekt bez tytułu(19)

Bawełniana lampa w kształcie lampionu, HK Living, Pufa Design

Lampy z naturalnych materiałów i eko lampy dostępne są w Pufa Design

Przeczytaj również:
Lampy z drewnem. Którą warto kupić? – przewodnik po nowoczesnym oświetleniu

Pufa Design

IMG_20171016_122615
LS_Baking_EASY_MULTI-MINI_MIX-IT_CHOP-IT

Odpowiedz


*