Dywan ze wstążki syntetycznej Honey Pappelina

Dywany Pappelina – idealne dla alergików

Życie alergika przyzwyczaja do wyrzeczeń. Uczulenie nierzadko zmusza do rezygnacji z wielu rzeczy. Często trzeba wykluczyć z otoczenia ozdobne przedmioty, na których mógłby gromadzić się kurz. Na liście rzeczy niewskazanych w przypadku uczulenia na roztocza znajdują się dywany. Niektóre z nich mają inne negatywne właściwości poza gromadzeniem kurzu i mogą uczulać ze względu na obecność sztucznych substancji barwiących czy innych niebezpiecznych dla zdrowia składników. Na rynku można znaleźć wysokiej jakości dywany przyjazne uczuleniowcom. Jeśli zatem nie chcesz stąpać po gołej posadzce, wystarczy, że uważnie rozejrzysz się w ofertach producentów.

Dywan Regina z tworzywa, Pappelina, Puf Design

Dywan Regina z tworzywa w przyjemnym różowym odcieniu, Pappelina, Pufa Design

Dobrze dopasowany dywan jest wspaniałą ozdobą pomieszczenia i może niezwykle ubogacić aranżację. Dodatkowo położenie go na podłodze zabezpiecza panele i parkiety przed uszkodzeniem i pomaga wytłumić hałasy. Dywan pozwala stworzyć dodatkową izolację cieplną i dodaje pomieszczeniu przytulności. Uzyskujemy dzięki też znacznie przyjemniejsze wrażenie podczas chodzenia po mieszkaniu, szczególnie boso, ale nie tylko.

Dywan Hugo, Pappelina, Pufa Design

Dywan Hugo w pastelowej odsłonie, Pappelina, Pufa Design

Jeśli jesteś alergikiem, wiesz jednak, że w dywany są siedliskiem roztoczy. Nierzadko jeszcze kilka miesięcy po zakupie wydzielają też drażniący zapach i mogą uczulać z powodu sztucznych substancji zastosowanych podczas produkcji. Czy naprawdę musisz dopisywać dywan jako kolejną rzecz na liście rzeczy zakazanych? Nie! Jeśli dobrze poszukasz, możesz znaleźć dywan, który nie będzie powodował u ciebie i twojej rodziny problemów zdrowotnych.

Walka z kurzem i roztoczami

Przede wszystkim dywan dla alergika musi być łatwy w czyszczeniu. Nie może tracić swoich właściwości ani zmieniać wyglądu po praniu. Powinien nadawać się do szorowania szczotką i prania odkurzaczem piorącym oraz ma być łatwy w doczyszczeniu. Oznacza to, że lepiej zrezygnować z gęstych dywanów o długim włosiu. Dywan typu shaggy będzie gromadził kurz, który zdecydowanie trudniej będzie usunąć. Częste odkurzanie i wytrzepywanie go będzie kłopotliwe, może też nie przynosić oczekiwanych efektów. Pranie i szorowanie zniszczy zaś jego dekoracyjny wygląd. Dywan dla alergika może być jednak równie przyjemy w dotyku i atrakcyjny pod względem wizualnym jak mięciutki dywan shaggy.

Chodnik Bob, Pappelina, Pufa Design

Chodnik Bob, Pappelina, Pufa Design

Pappelina – szwedzkie dywany dla alergików

Wysokiej jakości dywany dla alergików są przyjemne w dotyku, nowoczesne i dobrze zaprojektowane. Są także łatwiejsze w czyszczeniu, a także tkane z tworzyw bezzapachowych i pozbawionych niebezpiecznych dla zdrowia składników. Dywany dla alergików dostępne są między innymi w ofercie szwedzkiej marki Pappelina. Są to najwyższej jakości wyroby ręcznie plecione z tworzyw sztucznych, które nie posiadają właściwości uczulających. Tworzywa używane w produkcji są jednocześnie miękkie oraz elastyczne i nie przypominają tradycyjnego tworzywa sztucznego.

Kolorowe, miękkie taśmy z tworzywa, z których tkane są dywany Pappelina również wyprodukowano w Szwecji

Kolorowe, miękkie taśmy z tworzywa, z których tkane są dywany Pappelina również wyprodukowano w Dalarna w Szwecji

Dywany Pappelina są szczególnie odporne na zabrudzenia oraz moczenie. Są to produkty, o podwyższonej trwałości, które można łatwo czyścić. Są też odporne na okresowe wystawianie na działanie wody, o czym mówi najnowsza kampania marki.

Plamy z błota na dywanie Pappelina łatwo wypłuczesz pod wodą

Plamy z błota na dywanie Pappelina łatwo wypłuczesz pod wodą

Lubisz grać w golfa a pogoda nie pozwala?

Lubisz grać w golfa a pogoda nie pozwala?

Mając dzieci docenisz, że Pappelina to nie perski dywan

Mając dzieci docenisz, że Pappelina to nie perski dywan

hi hi hi....

hi hi hi….

Dodatkowo szwedzkie dywany, chodniki Pappelina to także bardzo dobry, nowoczesny design kilkunastu kolekcji. Większość wzorów to przykład oryginalnego stylu skandynawskiego w czystej postaci. Są to jednak modele na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w każdym modnym wnętrzu, nadając mu charakteru.

Chodnik Max, dustronny z delikatnym wzorem, Pappelina, Pufa Design

Chodnik dla alergika Max, dwustronny z delikatnym wzorem, Pappelina, Pufa Design

Chodnik dla alergika Otis, dwustronny, Pappelina, Pufa Design

Chodnik dla alergika Otis, dwustronny, Pappelina, Pufa Design

Chodnik dla alergika Vera, dwustronny, Pappelina, Pufa Design

Chodnik dla alergika Vera w intensywnym odcieniu zinfandel, dwustronny, Pappelina, Pufa Design

Jak widać, dywan dla alergika może być stylowy, przyjemny w dotyku, a także łatwy w czyszczeniu. Nie musisz rezygnować z komfortu i przytulności w salonie, sypialni czy przedpokoju. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dywanów, szczególnie polecając Państwu linię wyrobów szwedzkiej marki Pappelina, które znaleźć można w kategorii Dywany Design.

 

Pufa Design

3b6fd79ecdd5ea4cb19be0e30995e023
100001325335-512

Odpowiedz


*